Ana Menü
Banka Hesap Bilgisi

Ziyaretçi Defteri

Murat METE (İstanbul) - 03.08.2016 12:00:00

143‘üncü Dönem mezunu olmakla gurur duyduğum Şanlı Yuva Kulelinin bu şekilde kapatılmasına her mezun gibi biz de üzgün ve öfkeliyiz. Facebook‘ta bazı münferit girişimlerle 6 Ağustos Cumartesi günü basın açıklaması yapılması planlandığını görüyoruz. Bir STK olarak böyle bir etkinliği sizin düzenlemenizin daha uygun ve birleştirici olacağını değerlendiriyorum. İyi bir organizasyon ve tanıtıma ihtiyaç var. Aksi takdirde yarım yamalak ve amacından uzak bir görüntü olacak, olumsuz bir etki yaratacaktır.

M.Zafer ORUZ (Çengelköy) - 03.08.2016 12:00:00

Ben de Kuleli mezunuyum. Üye nasıl olabilirim

Erdem AK (İzmir) - 01.08.2016 12:00:00

Merhaba, Şanlı Yuvamızın kapatılması kararına karşılık change.org‘ta bir kampanya başlatıldı. Destek olmak isteyenler için; https://www.change.org/p/genelkurmay-ba%C5%9Fkan%C4%B1-%C3%A7ok-ge%C3%A7-olmadan-kuleli-askeri-lisesi-nin-kapat%C4%B1lmas%C4%B1na-engel-olun?recruiter=66800458&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=mob-xs-share_petition-no_msg&fb_ref=Default

Mustafa KARACA (sivas) - 09.05.2016 12:00:00

Ayrılacağımı bilsem de 1000 defa dünyaya gelsem yine şanlı yuva KULELİ tercihim olur. Zaten ayrıldığım yer kuleli değil harp okulu.. kuleden ayrılınmaz..1997 mezunuyum..

Sinan ÖZŞEN (eskişehir) - 27.6.2014 00:00:00

şanlı yuva kuleli`den ayrılalı 19. yılım .O şerefli şanlı yuvada geçen günlerimi unutmak mümkün degil

Sen de Yaz
Dilek ve Şikayet Kutusu

Kuleliler Derneği

KULELİLER DERNEĞİ
 

Kuleli Askeri Lisesinin o gurur veren havasını solumuş, bahçesinde koşturmuş, tarihi basamaklarında yürümüş, avlusunda dolaşmış, adını Kuleli Askeri Lisesinde okuyanlar listesine yerleştirmiş bir grup mezun ve okuldan çeşitli sebeplerle ayrılmış sivil arkadaşlarımızın çabalarıyla ilk olarak 2002 yılında kuleliler.org kurulmuştur.

Yapılan arkadaş ve grup toplantıları arasında 2004 yılında dernek kurma fikri ortaya atılmış, bir forumda anket yapılarak ilk toplantının yapılması kararı alınmıştır.


19 Eylül 2004 tarihinde ilk Genel Toplantısı yapılmıştır...


İlk toplantının yapılmasından ardından ortaya konan fikirler olgunlaştırılmış, tüzük çalışmalarına başlanmış ve 22.06.2006 tarihinde derneğimiz, Sıraselviler Cad. No: 77/2 Beyoğlu/İSTANBUL adresinde “KULELİLER DERNEĞİ” adı altında Kuleliden mezun olmuş veya en az bir yıl öğrenci olarak bulunmuş olanlar arasında iletişim, yardımlaşma ve dayanışmayı tesis edip bunların devamlılığını sağlayarak sosyal alanda kaynaşmış bir birlik oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Derneği temsil eden renkler; KIRMIZI ve SİYAH ’tır.


29.07.2006 tarihinde, Kurucu Üyelerin toplanmasıyla ilk Yönetim Kurulu Toplantısı yapılmış ve Geçici Yönetim Kuruluna; Taner Senseven, Ali Kavilci, Ahmet Çevikaslan, Hakan Özhuy, Zafer Kayıkçılar, Hakan Ulus ve Yavuz Gökgöz oy birliği ile seçilmiştir.


İlk Genel Kurul Toplantısı 10 Aralık 2006 tarihinde, Yeditepe Üniversitesi’nde yapmıştır.


Sırasıyla Dernek Merkezi,

-   Habyar Mah. Ankara Cad. No: 31/32 Cağaloğlu / İSTANBUL,

-   Esenkent Mah. Nadine Cad. No: 76 Maltepe / İSTANBUL,

-   Yukarı Dudullu Mh. NATO Yolu Cd. Metanet Sk. No: 3 Kat: 3/A Ümraniye / İSTANBUL adreslerinde faaliyetlerine devam etmiştir.


Kuleliler Derneği halen Fenerbahçe Mah. Itri Dede Sok. No: 17 Kızıltoprak - Kadıköy / İSTANBUL adresindedir.


Şu anki Yönetim Kurulu Üyeleri;

Başkan M.Selcuk BİLGİN, Başkan Yardımcısı Serkant ATAK, Genel Sekreter Nuri UÇAL ve üyeler Hüsnü ALTUNTAŞ, Mustafa ALEMDAR, Ufuk YAŞIBEYLİ’dir.ATATÜRK KÖŞESİ

Üye Girişi
Dernek Üyelik Başvurusu

Anket
Tüm Kuleli Askeri Lisesi Mezunlarının katılımıyla gerçekleşecek, geniş katılımlı KULELİLER GÜNÜ olmasını ister misiniz?Foto Galeri
Facebook
Tarihçe
Kuleli Askeri Lisesi
Kuleliler Derneği
YukariCik