YENİ ÜYE KAYDI
Ana Menü
Banka Hesap Bilgisi

Ziyaretçi Defteri

Berkan Özcan (Ankara) - 18.12.2020 12:00:00

Şanlı yuva denilen Kuleli. Ortaokuldan mezun olacağım sene Kuleli‘nin kapatılıp kapatılmayacağı muamma idi. Bu muamma sürecinde okulun durumunu sormadığım asker, gazateci kalmadı. Hepsinin görüşü açılacağı yönündeydi ancak olmadı. Kuleli müze oldu ve benim en büyük hayalimin de böylelikle asla gerçekleşmeyeceği anlaşıldı. İçimde derin bir yara oluştu çünkü hayatta en çok istediğim şey bu okulun sıralarında bulunmaktı. Belki de hayırlısı buydu, okulu kazansaydım ve bu zaman diliminde kapatılsaydı daha büyük travmalar geçirebilirdim. Ne zaman kulelinin önünde geçsem selama durur öyle geçerim. Okulun her bir ferdi çok şanslı, bana nasip olmadı. Gerçekleşmesi artık imkansız olan bu hayalim ancak vefatımla son bulur içimde.

Ahmet Albayrak (ÖKK / Gölbaşı / Ankara ) - 25.11.2020 12:00:00

2006 Kuleli Askeri Lisesi 2010 Kara Harp Okulu Mezunuyum. Selam Olsun Tüm Kulelilere Bu Vatanın Evlatlarına.

Taha Yasin Aslan (İstanbul ) - 16.08.2020 12:00:00

Öncelikle sizler gibi KULELİli olamadığım için derim bir hüzün yaşadığımı belirtmek isterim. Hepiniz çok şanslısınız ki ŞANLI YUVA‘dan mezunsunuz ben de olmayı çok istedim lakin yaşım dolayısıyla(2005 doğumluyum) böyle birşey mümkün olmadı şimdi diyeceksiniz ki burada ne işin var ben ülkeme, vatanıma, milletime, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir Türk Subayı olmak istiyorum. İsterdim ki bu yola ilk adımımı KULELİ ASKERİ LİSESİ‘nde atayım ama kısmet değilmiş. Neden bu kadar sahiplendiğim konusuna gelirsek de gerçek vatansever böyle olmalı değil midir? Vatanına, milletine faydalı olanı sahiplenen, kutsal bilen mabed kabul eden fazla söze gerek yok ağabeylerim hepinize sonsuz teşekkürü borç bilirim esen kalınız.

Ahmet Yürekli (Ankara) - 30.01.2020 12:00:00

1971-1974 Kuleli Mezunu 1974-1978 KHO Mezunu. Şanlı Yuva Kuleli‘nin kapatılması siyasi bir olaydır. Bizler Türkiye‘nin her köşesinden seçilmiş çocuklardık. Zor koşullardan geldik. Çok önemli eğitimler aldık. Ülkemize teknik ve bilimsel alanda katkımız oldu. Bunları tümüyle Kuleli‘nin eğitim sistemine borçluyuz. Tarık Paşam , kuruluşta gösterdiğiniz emeklerinize teşekkürler.

Şafak TOPALLAR (İstanbul) - 19.01.2020 12:00:00

Kulelili olmak bir gururdur. Kulelili olmakla gurur duyuyor ve bir an önce yeniden açılarak Harbiye‘ye idealist, vatansever, Atatürkçü harbiyeliler yetiştirmeye devam etmesini arzuluyoruz.

Ercan Ertüreten (İstanbul) - 12.01.2020 12:00:00

1961 Selimiye Askeri Ortaokulu , 1964 Kuleli Askeri Lisesi mezunuyum. Boğaz‘ın imcisi KAL‘nın kapatılarak mağdur edilmesi bizleri çok üzüyor. Hedef , yine siyasi bir kararla okulun tekrar eğitim ve öğretime açılmasıdır. Biz göremiyebiliriz ama bizden sonrakiler görecektir. Bu bakımdan sakin ve çalışkan olmalıyız. Çoğalmak, organize olmak ve hakkımızı her yönden aramamız gerekiyor. Kuleliler Derneğinden birleşelim ve bir eylem planı oluşturalım. Ben bu konuyu bütün gücümle destekliyeceğim.Hadi bakalım Kuleliler görelim sizleri.

İbrahim Egemen YILMAZ (Aydın) - 11.10.2019 12:00:00

Kavuşamadık be..

Mehmet şenol tozkoparan (Tekirdag) - 28.05.2019 12:00:00

Sanli yuvadan mezun olali tam 41 yil oldu gecen 2018 de 40.mezuniyet yilimizi okulumuzda kutladik o gunlerimizi devrwlerimizle orasi bizim yuvamiz insallah tekrar eskibgunlere dondururuz kulelidaslarim

RECEP SEVİM (İstanbul) - 06.04.2018 12:00:00

1970-1971 mezunuyum. Derneğe nasıl üye olabilirim?

Nilüfer Kardaş (Bursa) - 29.03.2018 12:00:00

Sizi ziyaret etmekten gurur duyuyorum

Sen de Yaz
Dilek ve Şikayet Kutusu

Kulelili Olmak..

Her Türk asker doğar demiş atalarımız ve biz doğuştan askeriz diye yola çıkmışız. Evet her Türk asker doğmuştur ancak her Türk'e KULELİ ASKERİ LİSESİ'nde okumak nasip olmamıştır. Ben bu şansı yakalayan şanslı bireylerden bir tanesiyim. KULELİ'de okumak ve de mezun olmaktan her zaman gurur duyan bir birey olarak, 22 yıl sonra nizamiyeden bir sivil olarak ama kuruluşu aşamasında az da olsa emeğimin olduğuna inandığım KULELİLER DERNEĞİ mensubu olarak adım attım ve 26 yıl önce sınavlar ve daha sonrası kayıt için girdiğim o heyecanlı halimle KULELİ havasını içerden tekrar almaya çalıştım. Yıllar çok şeyi değiştirmiş olabilir ama benim için değişmeyen yine nizamiyede başlamış ama nizamiye dışında ya da askerlik dışında da olsa asla bitmemiş KULELİli olma havasını görmek bir tebessüm ve mutluluk bıraktı içimde buruk bir tatla ayrılmadan önce. Yıllardır görmediğim devre arkadaşlarımı da gördüm, uzun zamandır görüşemediğim derneğimin üyelerini de gördüm. Harp Okulunda okul komutanlığımı da yapmış Edip Başer paşamı da gördüm. Bir kardeşimizin önderliğinde başladı bu dernek hayali, bir kaç abimizin desteği ile dernek olduk, bayrağı elden ele daha yükseğe çeken arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi, abilerimizi gördükçe inanılmaz gurur duydum. Şimdi herkesin üzerine düşen gerçek KULELİ ruhunu yaşatmayı hayal eden her arkadaşımın, her kardeşimin, her abimin üzerine düşen bu dernekten herbir KULELİ'linin haberdar olmasını sağlamak ve de üyelik şartlarına sahip herbir KULELİ'liyi bu derneğe üye yaparak bayrağı daha da yukarılara taşımak ve dalgalandırmaktır. İletişim çağının zirvesinde bulunuyoruz, haydi KULELİ'liler oturun bilgisayarlarınızın başına facebook, twitter, mail ne varsa atın mesajlarınızı, alın telefonunuzu elinize hem uzun zamandır seslerini duymadığınız devrelerinizin seslerini duyun, hal hatır sorun ve de dernekten haberdar edin. Bu dernek bizim, bu dernek KULELİ'lerin.


Diğer Yazıları


Yorumlar

Sadece Site Üyelerimiz Yorum Yazabilir. Lütfen Üye Girişi Yapınız.
 
Üye Girişi
ATATÜRK KÖŞESİ
Dernek Üyelik Başvurusu
Kuleliler Derneği Üyelik Başvurusu
Anket
Kuleli Askeri Lisesinin yeniden eğitim ve öğretime geçmesini ister misiniz?Facebook
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

Üyelerimizden Gelen Yazılar
Kurucularımız
İSİM YANLIŞLIĞI HAKKINDA
Kulelili Olmak..
YukariCik